FFA.0S.303.CLAC32
FFA.0S.303.CLAC32
FFA.0S.303.CLAC32
DigiKey Part Number
1124-1245-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFA.0S.303.CLAC32
Description
CONN CIRC PLUG 3P GOLD SLDR CUP
Detailed Description
3 Position Circular Connector Plug, Female Sockets and Male Pins Solder Cup
EDA/CAD Models
FFA.0S.303.CLAC32 Models
Number of Positions
3
Shielding
Shell Size - Insert
303
Current Rating (Amps)
7A
Cable Opening
0.087" ~ 0.126" (2.20mm ~ 3.20mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C