HI2220P601R-10
DigiKey Part Number
240-2427-2-ND - Tape & Reel (TR)
240-2427-1-ND - Cut Tape (CT)
240-2427-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HI2220P601R-10
Description
FERRITE BEAD 600 OHM 2220 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
600 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 2220 (5650 Metric) 4A 25mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HI2220P601R-10 Models
Category
Current Rating (Max)
4A
Manufacturer
Laird-Signal Integrity Products
DC Resistance (DCR) (Max)
25mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2220 (5650 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.136" (3.45mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.220" L x 0.200" W (5.59mm x 5.08mm)
Impedance @ Frequency
600 Ohms @ 100 MHz