MI1206K601R-10
DigiKey Part Number
240-2405-2-ND - Tape & Reel (TR)
240-2405-1-ND - Cut Tape (CT)
240-2405-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MI1206K601R-10
Description
FERRITE BEAD 600 OHM 1206 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
600 Ohms @ 100 MHz 1 Power, Signal Line Ferrite Bead 1206 (3216 Metric) 1.5A 80mOhm
EDA/CAD Models
MI1206K601R-10 Models
Category
Current Rating (Max)
1.5A
DC Resistance (DCR) (Max)
80mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Height (Max)
0.043" (1.10mm)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Impedance @ Frequency
600 Ohms @ 100 MHz