ML03510R9AAT2A
DigiKey Part Number
478-6731-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-6731-1-ND - Cut Tape (CT)
478-6731-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ML03510R9AAT2A
Description
CAP CER 0.9PF 50V C0G/NP0 0603
Customer Reference
Detailed Description
0.9 pF ±0.05pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ML03510R9AAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Q, Low Loss
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±0.05pF
Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.84mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.029" (0.74mm)