KGM05ACG1H3R3DH is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 59,760
Datasheet
Upgrade
TDK
In Stock: 5,883
Datasheet
YAGEO
YAGEO
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
Parametric Equivalent
Würth Elektronik
KEMET
KEMET
Murata Electronics
Murata Electronics
Cal-Chip Electronics, Inc.
Walsin Technology Corporation
Vishay Vitramon
3.3 pF ±0.5pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
KGM05ACG1H3R3DH
DigiKey Part Number
478-KGM05ACG1H3R3DHTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM05ACG1H3R3DH
Description
CAP CER 3.3PF 50V C0G/NP0 0402
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM05ACG1H3R3DH Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±0.5pF
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)