0201YC121JAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 26,686
Datasheet
Vishay Vitramon
120 pF ±5% 16V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
0201YC121JAT2A
DigiKey Part Number
0201YC121JAT2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0201YC121JAT2A
Description
CAP CER 120PF 16V X7R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
0201YC121JAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)