B305LA0S
DigiKey Part Number
1761-B305LA0S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B305LA0S
Description
AFL08887
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30.5GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 1GHz Bandwidth 4dB 10-SMD, No Lead
Category
Filter Type
Band Pass
Manufacturer
Knowles Dielectric Labs
Insertion Loss
4dB
Packaging
Bulk
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
10-SMD, No Lead
Frequency
30.5GHz Center
Size / Dimension
0.550" L x 0.140" W (13.97mm x 3.56mm)
Bandwidth
1GHz
Height (Max)
0.078" (1.98mm)