B291MB0S-T
DigiKey Part Number
1761-B291MB0S-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B291MB0S-T
Description
B291MB0S-T
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
29.1GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 3.5GHz Bandwidth 3.25dB 3-SMD, No Lead
Category
Filter Type
Band Pass
Manufacturer
Knowles Dielectric Labs
Insertion Loss
3.25dB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
3-SMD, No Lead
Frequency
29.1GHz Center
Size / Dimension
0.450" L x 0.140" W (11.43mm x 3.56mm)
Bandwidth
3.5GHz
Height (Max)
0.088" (2.24mm)