B192NB2S
DigiKey Part Number
1761-B192NB2S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B192NB2S
Description
AFL09128
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
19.2GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 4GHz Bandwidth 4.25dB 3-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B192NB2S Models
Category
Filter Type
Band Pass
Manufacturer
Knowles Dielectric Labs
Insertion Loss
4.25dB
Packaging
Bulk
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
3-SMD, No Lead
Frequency
19.2GHz Center
Size / Dimension
0.450" L x 0.140" W (11.43mm x 3.56mm)
Bandwidth
4GHz
Height (Max)
0.088" (2.24mm)