T520D227M010AHE040 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 458
Vishay Polytech
In Stock: 487
Vishay Sprague
In Stock: 500
KYOCERA AVX
In Stock: 700
KYOCERA AVX
220 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 10 V 2917 (7343 Metric) 40mOhm @ 100kHz
T520D227M010AHE040
DigiKey Part Number
399-T520D227M010AHE040TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T520D227M010AHE040
Description
CAP TANT SMD POLYMER
Detailed Description
EDA/CAD Models
T520D227M010AHE040 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
40mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Capacitance
220 µF
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Voltage - Rated
10 V