PMR209MC6100M100R30
DigiKey Part Number
399-7513-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PMR209MC6100M100R30
Description
FILTER RC 100 OHMS/0.1UF TH
Detailed Description
RC EMI Filter 1st Order Low Pass 1 Channel R = 100Ohms, C = 0.1µF Radial
EDA/CAD Models
PMR209MC6100M100R30 Models
Category
Values
R = 100Ohms, C = 0.1µF
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Voltage - Rated
250VAC
Size / Dimension
0.945" L x 0.299" W (24.00mm x 7.60mm)
Height
0.551" (14.00mm)