C315C104M5U5HA is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 762
0.1 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor Z5U Radial
C315C104M5U5HA
DigiKey Part Number
399-C315C104M5U5HA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C315C104M5U5HA
Description
CAP CER RAD MONO
Detailed Description
EDA/CAD Models
C315C104M5U5HA Models
Operating Temperature
10°C ~ 85°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.183" (4.66mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)