C315C104M5U5CA7303 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 762
Image for C315C104M5U5CA7303 is not available
C315C104M5U5CA7303
DigiKey Part Number
399-C315C104M5U5CA7303TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C315C104M5U5CA7303
Description
.100UF 50.0V
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor Z5U Radial
Operating Temperature
10°C ~ 85°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.183" (4.66mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)