C1210X475K5RACTU | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C1210X475K5RACTU |
Description | CAP CER 4.7UF 50V X7R 1210 |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C1210X475K5RACTU Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features Soft Termination |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 1210 (3225 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.110" (2.80mm) |