C1210C683K2RACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
Direct
YAGEO
Knowles Syfer
KYOCERA AVX
In Stock: 38
TDK
0.068 µF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
C1210C683K2RACTU
DigiKey Part Number
399-C1210C683K2RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C683K2RACTU
Description
CAP CER 0.068UF 200V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1210C683K2RACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)