C1210V683KBRACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.068 µF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C1210V683KBRACTU
DigiKey Part Number
399-C1210V683KBRACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210V683KBRACTU
Description
CAP CER 0.068UF 630V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1210V683KBRACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage, ArcShield™
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.091" (2.30mm)