C0603X222K1RACTU is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 285
KYOCERA AVX
TDK
YAGEO
TDK
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
2200 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
C0603X222K1RACTU
DigiKey Part Number
399-C0603X222K1RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0603X222K1RACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C0603X222K1RACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603X222K1RACTU
Description
CAP CER 2200PF 100V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0603X222K1RACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)