C0402C332K4RALTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 15,610
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Walsin Technology Corporation
Würth Elektronik
YAGEO
YAGEO
In Stock: 238
Cal-Chip Electronics, Inc.
3300 pF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
C0402C332K4RALTU
DigiKey Part Number
399-C0402C332K4RALTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0402C332K4RALTU
Description
CAP CER 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0402C332K4RALTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)