30-Y-50-020
DigiKey Part Number
Y4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
30-Y-50-020
Description
WIRE WW 30AWG PVDF YELLW 4" 50PC
Detailed Description
Wire Wrap 30 AWG Yellow Polyvinylidene Fluoride (PVDF) 0.333' (101.60mm, 4.00")
Jacket (Insulation) Diameter
0.019" (0.50mm)
Wire Gauge
30 AWG
Conductor Diameter
0.010" (0.25mm)
Length
0.333' (101.60mm, 4.00")
Additional Resources
In-Stock: 25
Alternate Color
WIRE WW 30AWG PVDF RED 4" 50PC
In-Stock: 0
Unit Price:
WIRE WW 30AWG PVDF WHITE 4" 50PC
In-Stock: 124
WIRE WW 30AWG PVDF BLUE 4" 50PC
Alternate Length
WIRE WW 30AWG PVDF YELLW 7" 50PC
In-Stock: 4
WIRE WW 30AWG PVDF YELLW 5" 50PC
WIRE WW 30AWG PVDF YELLW 3" 50PC