QLCD250Q1R0C1GV001T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Johanson Technology Inc.
In Stock: 79,793
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Murata Electronics
1 pF ±0.25pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
QLCD250Q1R0C1GV001T
DigiKey Part Number
712-QLCD250Q1R0C1GV001TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QLCD250Q1R0C1GV001T
Description
CAP CER 1PF 25V NP0 0201
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
QLCD250Q1R0C1GV001T Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Q, Low Loss
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±0.25pF
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)