TDDF201W104K1GV001E is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Knowles Novacap
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 12,251
Datasheet
KEMET
YAGEO
In Stock: 96
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
Upgrade
Knowles Syfer
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 319
Image for TDDF201W104K1GV001E is not available
TDDF201W104K1GV001E
DigiKey Part Number
709-TDDF201W104K1GV001ETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TDDF201W104K1GV001E
Description
CAP CER 0.1UF 200V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
TDDF201W104K1GV001E Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.125" L x 0.095" W (3.18mm x 2.41mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.065" (1.65mm)