TDCT500W104K1GV001T is Obsolete and no longer manufactured.
KYOCERA AVX
In Stock: 0
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Samsung Electro-Mechanics
Taiyo Yuden
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
KEMET
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
TDCT500W104K1GV001T
DigiKey Part Number
709-TDCT500W104K1GV001TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TDCT500W104K1GV001T
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TDCT500W104K1GV001T Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.050" (1.27mm)