TDCP500G470J1GV001T is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 180,337
Datasheet
Direct
TDK
In Stock: 8,738
Datasheet
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
Murata Electronics
Murata Electronics
KYOCERA AVX
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Upgrade
KEMET
47 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
TDCP500G470J1GV001T
DigiKey Part Number
709-TDCP500G470J1GV001TTR-ND - Tape & Reel (TR)
709-TDCP500G470J1GV001TCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TDCP500G470J1GV001T
Description
CAP CER 47PF 50V C0G/NP0 0603
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TDCP500G470J1GV001T Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.89mm)