CL10C470JB8NFNC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 71,926
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Direct
TDK
Direct
KYOCERA AVX
Johanson Dielectrics Inc.
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
KEMET
KEMET
47 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
CL10C470JB8NFNC
DigiKey Part Number
1276-2297-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL10C470JB8NFNC
Description
CAP CER 47PF 50V C0G/NP0 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL10C470JB8NFNC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)