Q 52,0-JXS32-8-10/10-FU-WA-LF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Jauch Quartz
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Jauch Quartz
In Stock: 0
Datasheet
52 MHz ±10ppm Crystal 8pF 35 Ohms 4-SMD, No Lead
Q 52,0-JXS32-8-10/10-FU-WA-LF
DigiKey Part Number
Q52,0-JXS32-8-10/10-FU-WA-LF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q 52,0-JXS32-8-10/10-FU-WA-LF
Description
CRYSTAL 52.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
35 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Type
MHz Crystal
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency
52 MHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Stability
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Base Product Number
Load Capacitance
8pF