WP26DK-S030VA3-R15000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
JAE Electronics
In Stock: 17,507
Datasheet
Similar
Hirose Electric Co Ltd
In Stock: 6,561
Datasheet
Hirose Electric Co Ltd
In Stock: 873
30 Position Connector Receptacle, Center Strip Contacts Surface Mount Gold
WP26DK-S030VA3-R15000
DigiKey Part Number
670-WP26DK-S030VA3-R15000TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WP26DK-S030VA3-R15000
Description
CONN RCPT 30 POS SMD GOLD
Detailed Description
Mated Stacking Heights
0.6mm
Connector Type
Receptacle, Center Strip Contacts
Height Above Board
0.024" (0.61mm)
Number of Positions
30
Base Product Number
Pitch
0.014" (0.35mm)