12V-MB-PW-12M
DigiKey Part Number
1647-12V-MB-PW-12MTR-ND - Tape & Reel (TR)
1647-12V-MB-PW-12MCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
12V-MB-PW-12M
Description
LED ENG NW 4200K 1=1" STRIP
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting COBs Engines Modules LED Engine - White, Neutral Linear Light Strip, Flexible
Category
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
12V
Manufacturer
Inspired LED, LLC
CRI (Color Rendering Index)
93
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Viewing Angle
120°
Part Status
Active
Size / Dimension
12000.0mm L x 8.00mm W (25.40mm L per Segment)
Type
LED Engine
Height
1.50mm