TC297TX128F300NBCKXUMA1
DigiKey Part Number
448-TC297TX128F300NBCKXUMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-TC297TX128F300NBCKXUMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
448-TC297TX128F300NBCKXUMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TC297TX128F300NBCKXUMA1
Description
IC MCU 32BIT 8MB FLASH 292LFBGA
Manufacturer Standard Lead Time
42 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
TriCore™ AURIX™ Microcontroller IC 32-Bit Tri-Core 300MHz 8MB (8M x 8) FLASH PG-LFBGA-292-6
EDA/CAD Models
TC297TX128F300NBCKXUMA1 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Program Memory Size
Mfr
Program Memory Type
FLASH
Series
EEPROM Size
128K x 8
Digi-Reel®
RAM Size
2.7M x 8
Part Status
Active
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
3.3V, 5V
DigiKey Programmable
Not Verified
Data Converters
A/D 84x12b, 10 x Sigma-Delta
Core Processor
TriCore™
Oscillator Type
External
Core Size
32-Bit Tri-Core
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Speed
300MHz