DF1E-8S-2.5C
DigiKey Part Number
H3773-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF1E-8S-2.5C
Description
CONN RCPT HSG 8POS 2.50MM
Detailed Description
8 Rectangular Connectors - Housings Receptacle White 0.098" (2.50mm)
EDA/CAD Models
DF1E-8S-2.5C Models
Operating Temperature
-35°C ~ 85°C
Pitch
0.098" (2.50mm)