S01-30300500
S01-30300500
EMC/RFI Shield Can Clips | Datasheet Preview
S01-30300500
DigiKey Part Number
952-2641-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S01-30300500
Description
RF SHIELD 1.181" X 1.181" SMD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Shield CAN 1.181" (30.00mm) X 1.181" (30.00mm) Non-Vented Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
S01-30300500 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Height - Overall
0.197" (5.00mm)
Manufacturer
Harwin Inc.
Length - Overall
1.181" (30.00mm)
Series
Width - Overall
1.181" (30.00mm)