S02-25200300
S02-25200300
EMC/RFI Shield Can Clips | Datasheet Preview
S02-25200300
DigiKey Part Number
952-2633-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S02-25200300
Description
RF SHIELD 0.8" X 0.984" SMD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Shield CAN 0.787" (20.00mm) X 0.984" (25.00mm) Non-Vented Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
S02-25200300 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Height - Overall
0.118" (3.00mm)
Manufacturer
Harwin Inc.
Length - Overall
0.984" (25.00mm)
Series
Width - Overall
0.787" (20.00mm)