Image for M80-5000000MN-06-334-00-000 is not available
M80-5000000MN-06-334-00-000
DigiKey Part Number
952-M80-5000000MN-06-334-00-000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M80-5000000MN-06-334-00-000
Description
6 POS. MALE SIL HORIZONTAL THROU
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole, Right Angle 6 (Power) position 0.157" (4.00mm)
EDA/CAD Models
M80-5000000MN-06-334-00-000 Models
Category
Fastening Type
Threaded
Mfr
Contact Length - Post
0.197" (5.00mm)
Series
Insulation Height
0.238" (6.05mm)
Packaging
Bulk
Features
Jackscrews, Keying Slot, Mounting Flange
Number of Positions
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
40A