M80-4000000F1-04-325-00-000
M80-4000000F1-04-325-00-000
M80-4000000F1-04-325-00-000
M80-4000000F1-04-325-00-000
DigiKey Part Number
952-1254-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M80-4000000F1-04-325-00-000
Description
CONN RCPT 4POS SOLDER 12AWG GOLD
Detailed Description
4 Position Rectangular Receptacle Connector Solder Gold 12 AWG
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
M80-4000000F1-04-325-00-000 Models
Wire Gauge
12 AWG
Number of Positions
4
Pitch
0.157" (4.00mm)