G125-MH13405M3P is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Harwin Inc.
In Stock: 269
Datasheet
MFR Recommended
Harwin Inc.
In Stock: 110
Datasheet
In Stock: 969
In Stock: 208
Connector Header Through Hole, Right Angle 34 position 0.049" (1.25mm)
Harwin’s Company Overview
Harwin Gecko-SL Horizontal Connectors | Datasheet Preview
G125-MH13405M3P
DigiKey Part Number
952-G125-MH13405M3P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G125-MH13405M3P
Description
CONN HDR 1.25MM R/A 34POS
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
G125-MH13405M3P Models
Category
Contact Length - Post
0.130" (3.30mm)
Mfr
Insulation Height
0.209" (5.30mm)
Packaging
Strip
Connector Type
Contact Finish - Post
Features
Jackscrews, Mating Flange, Pick and Place, Polarizing Key
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Current Rating (Amps)
2A
Shrouding
Shrouded - 4 Wall
Voltage Rating
450V