G125-MH13405L3P
G125-MH13405L3P
G125-MH13405L3P
G125-MH13405L3P
DigiKey Part Number
952-2709-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G125-MH13405L3P
Description
CONN HEADER R/A 34POS 1.25MM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole, Right Angle 34 position 0.049" (1.25mm)
EDA/CAD Models
G125-MH13405L3P Models
Category
Fastening Type
Latch Lock
Mfr
Contact Length - Post
0.130" (3.30mm)
Series
Insulation Height
0.219" (5.56mm)
Packaging
Strip
Features
Solder Retention
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Current Rating (Amps)
2A
Shrouding
Shrouded - 4 Wall
Voltage Rating
250V