E40RC-FS1000-N
DigiKey Part Number
2632-E40RC-FS1000-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E40RC-FS1000-N
Description
4.0" MIPI DSI SUNLIGHT READABLE
Customer Reference
Detailed Description
Non-Touch Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color MIPI 4" (101.60mm) 480 x 480
Category
Diagonal Screen Size
4" (101.60mm)
Viewing Area
71.86mm W x 70.18mm H