E40RC-FS1000-C | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 2632-E40RC-FS1000-C-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | E40RC-FS1000-C |
Description | 4.0" MIPI DSI SUNLIGHT READABLE |
Customer Reference | |
Detailed Description | Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color MIPI 4" (101.60mm) 480 x 480 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Diagonal Screen Size 4" (101.60mm) |
Manufacturer Focus LCDs | Viewing Area 71.86mm W x 70.18mm H |