E13RG62424LWAM450-N
DigiKey Part Number
2632-E13RG62424LWAM450-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E13RG62424LWAM450-N
Description
1.3" MCU RGB SPI ROUND DISPLAY
Customer Reference
Detailed Description
Non-Touch Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color Parallel, 18-Bit (RGB), SPI 1.3" (33.02mm) 240 x 240
Category
Diagonal Screen Size
1.3" (33.02mm)
Manufacturer
Focus LCDs
Viewing Area
32.40mm Diameter