50M025045I004
DigiKey Part Number
145-50M025045I004-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
50M025045I004
Description
MACH SCREW FLAT PHIL M2.5X0.45
Detailed Description
M2.5x0.45 Flat Head Machine Screw Phillips Drive Nylon
Head Diameter
0.217" (5.50mm)
Series
Head Height
0.059" (1.50mm)
Length - Below Head
0.098" (2.50mm)
Length - Overall
0.157" (4.00mm)