FA-238 20.0000MB-K0
DigiKey Part Number
SER4250TR-ND - Tape & Reel (TR)
SER4250CT-ND - Cut Tape (CT)
SER4250DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA-238 20.0000MB-K0
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 MHz ±50ppm Crystal 10pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
FA-238 20.0000MB-K0 Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
20 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)