ECX-L37BN-212.500
DigiKey Part Number
XC2047-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECX-L37BN-212.500
Description
XTAL OSC XO 212.5000MHZ LVDS SMD
Detailed Description
212.5 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ECX-L37BN-212.500 Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
20mA
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.067" (1.70mm)
Output
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max)
16mA