ECX-L33CN-200.000-TR
DigiKey Part Number
50-ECX-L33CN-200.000-TR-ND - Tape & Reel (TR)
50-ECX-L33CN-200.000-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
50-ECX-L33CN-200.000-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECX-L33CN-200.000-TR
Description
XTAL OSC XO 200 MHZ LVDS SMD
Detailed Description
200 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
20mA
Supplier Device Package
6-SMD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Output
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max)
16mA