ECS-TXO-20CSMV-384-AY-TR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ECS-TXO-20CSMV-384-AY-TR |
Description | XTAL OSC TCXO 38.4MHZ CLPSNW SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 38.4 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 1.7V ~ 3.465V 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ECS-TXO-20CSMV-384-AY-TR Models |
Category | Voltage - Supply 1.7V ~ 3.465V |
Mfr | Frequency Stability ±500ppb |
Series | Operating Temperature -30°C ~ 85°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Supply (Max) 2.5mA |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Base Resonator | Package / Case 4-SMD, No Lead |
Type | Supplier Device Package 4-SMD (2x1.6) |
Frequency | Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
Output Clipped Sine Wave | Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm) |