ECS-250-8-36B-RHN-TR is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
NDK (NIHON DEMPA KOGYO CO., LTD)
In Stock: 25,675
Datasheet
Similar
In Stock: 11,682
25 MHz ±15ppm Crystal 8pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
ECS-250-8-36B-RHN-TR
DigiKey Part Number
50-ECS-250-8-36B-RHN-TR-ND - Tape & Reel (TR)
50-ECS-250-8-36B-RHN-CT-ND - Cut Tape (CT)
50-ECS-250-8-36B-RHN-DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-250-8-36B-RHN-TR
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ECS-250-8-36B-RHN-TR Models
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency Stability
±25ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±15ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)