STDCQR1-25M
DigiKey Part Number
644-STDCQR1-25MTR-ND - Tape & Reel (TR)
644-STDCQR1-25MCT-ND - Cut Tape (CT)
644-STDCQR1-25MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
STDCQR1-25M
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±15ppm Crystal 8pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±25ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±15ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)