PV150USB is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
MEAN WELL USA Inc.
In Stock: 1
Datasheet
Similar
MEAN WELL USA Inc.
In Stock: 2
Datasheet
12VDC Voltage Input 150 W Power Output Continuous Inverter 1 AC Outlets NEMA 5-15R
PV150USB
DigiKey Part Number
TL1715-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PV150USB
Description
INVERTER 12VDC 150W 1OUT
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
AC Outlets
1
Manufacturer
Eaton Tripp Lite
Connector - AC Output
NEMA 5-15R
Series
Connector - Voltage Input
Cigarette Lighter Plug
Packaging
Bulk
Power - Output Continuous
150 W
Part Status
Active
Power - Output Surge
300 W
Type
Inverter
Remote Capability
No
Voltage - Output
120VAC
Size
5.82" L x 2.48" W x 4.25" H (147.8mm x 63.0mm x 108.0mm)
Voltage - Input
12VDC