PDUMH30HV
DigiKey Part Number
TL2210-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PDUMH30HV
Description
PDU METERED 208V 240V 30A 16 C13
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
PDU (Power Distribution Unit) Rack, Horizontal
Category
Connector - AC Input
NEMA L6-30P
AC Outlets
18
Connector - AC Output
IEC 320-C13 (16), C19 (2)
Voltage - Input
208V, 240V
Housing Material
Steel
Mounting Type
Rack, Horizontal
Cord Length
12' (3.66m)
Current - Max
30A