SMDJ24CAH
DigiKey Part Number
283-SMDJ24CAHTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-SMDJ24CAHCT-ND - Cut Tape (CT)
283-SMDJ24CAHDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDJ24CAH
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
38.9V Clamp 77.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
77.1A
Mfr
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Automotive
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Voltage - Breakdown (Min)
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
38.9V