SMCJ30CAH
DigiKey Part Number
283-SMCJ30CAHTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-SMCJ30CAHCT-ND - Cut Tape (CT)
283-SMCJ30CAHDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMCJ30CAH
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
48.4V Clamp 31A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
31A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Series
Digi-Reel®
Applications
Telecom
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Type
Zener
Grade
Automotive
Bidirectional Channels
1
Qualification
AEC-Q101
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.4V