SD52-101-R
DigiKey Part Number
513-1826-2-ND - Tape & Reel (TR)
513-1826-1-ND - Cut Tape (CT)
513-1826-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SD52-101-R
Description
FIXED IND 100UH 390MA 1 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 390 mA 1Ohm Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SD52-101-R Models
Category
Current - Saturation (Isat)
350mA
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
1Ohm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)